Téma týdne

Pravop i/y s

13. prosince 2011 v 16:48 | Lola Eame
Ahoj :)
Rozhodla jsem se napsat článek na téma týdne.
Pravopis pro mě není žádná katastrofa. Nemám s ním nějaké větší problémy. Jasně také píšu sem tam nějaké ty chyby, ale podle mě i to k češtině patří!! Český jazyk je jeden z nejtěžších na světě a naučit se jej úplně bez chyb je náročné a nebo i nemožné.

Pravopis je důležitý tam, kde mluvená slova nestačí (školní testy, pracovní smlouvy atd.) :/. Ale myslím si, že když např. sem na blog napíšu chyby, tak mému ''proslovu'' budete rozumět i s nima :D ..

Nesnáším slova co nemaj s pravopisem nic společného: Myslím, že to začalo minulý rok. Taková éra divnejch slov jako je ''mucik, mtmr, lol, achojqy..'' .. To byla tragédie. Kolikrát jsem ani nerozuměla, co ode mě dotyčný chtěl :D.. Jsem ráda, že už to je jak se říká OUT !

Pravopisné chyby mi jak už jsem řekla nevadí, ale mám neustálou tendenci je opravovat a to občas leze ostatním na nervy.
S pravopisem souvisí také poruchy jako je dysgrafie. Dotyčný za to nemůže a má na to papír.. U nás ve třídě mám 2 spolužačky, které mají onu poruchu.
Toť vše :) ..
Zatím
Lola

Maska mého života

11. prosince 2011 v 21:51 | Lola Eame

Pod maskou''Maska'' je mé xté já :( .. Opravdu nevím jaká doopravdy jsem. Není to přetvářka ani lež. Je to něco bez čeho nemůžu žít. Je to výraz v mé tváři, je to způsob mluvy a jsou to kroky, kterými se blížím ke svému cíli. Za svou ''maskou'' schovávám svůj smutek, zklamání a nezdar. I když mám někdy pocit, že vybouchnu, vím, že to nakonec musím překonat. Proč bych měla na ostatní ronit slzy, když se můžu smát?! Musím zůstat silná, protože jsou lidé, kteří na mě spoléhají a kteří ve mě věří. A i když jsem pro všechny to malé střeštěné kuře, nakonec
jsem to já, kdo druhému zůstane oporou. Možná je to jen pocit, nutkavá tendence držet nad všemi stráž. Bohužel si nemůžu pomoc. Neumím druhému ublížit a učit se to nehodlám.
V zoufalou chvíli, zalezlá v koutku, potichu brečím a nadávám životu. Ptám se proč se nedá to špatné vymazat a proč se nedají chyby napravit :( .. V tom ale tase slyším volání o pomoc, neumím ho odmítnout ani ignorovat. Nasadím si svou neprůstřelnou masku a s úsměvem jdu dál...

Lola

Weasleyovic

27. listopadu 2011 v 12:30 | Lola Eame
Ahoj..

Ani nevím jestli se to může, ale tohle je už druhý článek k tomuto tématu :) .. V minulém jsem se zmínila, že mám ráda Weasleyovi..

p.Rochester

21. listopadu 2011 v 15:07 | Lola Eame
Nejsem nijak extrémní čtenář, a tak není těžké si vybrat :) .. Moje nejoblíbenější postava je pan Rochester z Jany Eyerové od Bronteové. Mám ho ráda, protože je to takový morous.. Rochester je též velmi zvláštní, má zajímavé rysy a výstřední chování.. Navíc jsem ulítlá na romány tohoto tipu :D :D .. I když se na ně spíše dívám než abych je četla :O ..

Potom mám taky ráda Potterovské postavy, nejvíc kluky Weasleyovi a Belatrix :) ...

A nakonec Percy Jacksona :) ..

Víc nevím :D ..

Zatím

Lola Eame
 
 

Reklama